Hakkımızda

AVİCHEM VE ÖZM

Kuruluşumuz:

ÖZM OFİS FOTO2010 yılında Avichem bünyesinde kliniğimizle paralel olarak çalışan ARGE Laboratuarımız faaliyete başladı. 2014 yılı içerisinde ise Avichem Ltd. Şirketimizin markası olan ÖZM Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarı’mız Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafı’ndan ruhsatlandırıldı.

Böylelikle laboratuvarımız üstlendiği misyonunu danışmanlık ve teşhis hizmetleri ile birlikte tüm Türkiye genelinde ve Yurt dışında hizmetlerin ile taçlandırdı.

ÖZM Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarı ve Avichem geçmişi hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Avichem, 2010 yılında Uzman Veteriner Hekim Dr.Ö.Zeyyad MISIRLIOĞLU tarafından kuruldu. Bornova Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü’nde Mikrobiyoloji Doktoru olarak Kanatlı Hastalıkları Teşhis Laboratuvarı’nda uzun yıllar Laboratuvar uzmanı ve şefi olarak görev yürüttükten sonra 2007 yılında emekli oldu.

Sonrasında Vilsan İlaç A.Ş.’de üç yıl teknik danışman olarak görev yaptı. 2010 yılında Veteriner kliniği bünyesinde gerek kanatlı sektörünün, gerekse kültür balıkçılığı sektörünün önemli bir ihtiyacı olan ARGE laboratuvarını kurdu.

Avichem olarak ARGE laboratuvar hizmetimiz kapsamında, yine Türkiye’nin önde gelen moleküler genetik laboratuvarları ve patoloji laboratuvarları ile bağlantı sağlandı. Böylelikle bir taraftan, sıklıkla sorguladığımız önemli hastalıkların moleküler ve histopatolojik tanısını da gerçekleştirmeye başladık.

Avichem, ARGE Laboratuvar hizmetinde tavukçuluk sektörümüz ve kültür balıkçılığı sektöründe yem mikrobiyolojisi, tedavi etkinliği, biyogüvenlik kriterlerinin değerlendirilmesi konularında da sektör danışmanlarının yanında yer almaktadır.

Avichem; yüklendiği misyonu ile koruyucu hekimliğin hayvancılık için en verimli ve en ucuz yöntem olduğuna inanmaktadır.

Laboratuvarımız bir idealin ürünü olarak hayal edildi ve ülkemiz hayvancılığına kazandırıldı. Otuz yıllık bir deneyim ile hayvancılığımıza hizmet etmekten onur duymaktayız.

ÖZM Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarı, ileri tanı teknikleri ile sürdürülebilir hayvan sağlığı için önemli bir adres konumundadır.