Hakkımızda

ÖZM VETERİNER TEŞHİS VE ANALİZ LABORATUVARI

Kuruluşumuz:

12345Şirketimiz Mikrobiyolog Dr.Ömer Zeyyad MISIRLIOĞLU tarafından kuruldu. Bornova Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü’nde Mikrobiyoloji Doktoru olarak Kanatlı Hastalıkları Teşhis Laboratuvarı’nda uzun yıllar Laboratuvar uzmanı ve şefi olarak görev yürüttükten sonra 2007 yılında emekli oldu.

2010 yılında  ARGE Laboratuarımız faaliyete başladı. 2014 yılı içerisinde ise ÖZM Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarı’mız Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafı’ndan ruhsatlandırıldı.

2018 yılında Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardına göre akredite edildi.

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından yürütülen Ulusal Salmonella Kontrol Programı (SALKON) çalışmaları kapsamında Referans Laboratuvar olarak çalışmaktayız.

Laboratuvarımız üstlendiği misyonunu danışmanlık ve teşhis hizmetleri ile birlikte Türkiye genelinde ve yurt dışı hizmetleri ile taçlandırdı.

ÖZM  Laboratuvarımız kanatlı hayvan hastalıkları, büyük ve küçükbaş hayvan hastalıkları, kedi ve köpek hastalıkları, kültür balıkçılığı, yem mikrobiyolojisi, biyogüvenlik kriterlerinin değerlendirilmesi konularında da sektör danışmanlarının yanında yer almaktadır.

ÖZM yüklendiği misyonu ile koruyucu hekimliğin hayvan sağlığı için en verimli ve en ucuz tedavi yöntemi olduğuna inanmaktadır.

ÖZM Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarı, ileri tanı teknikleri ile sürdürülebilir hayvan sağlığı için önemli bir adres konumundadır.

Günümüzde Multiplex RT-PCR tanı teknolojisinin son versionu ile Kedi ve köpek, kanatlı hayvan hastalıklarının tanısında Veteriner Hekimlerimizin teşhis gücünü arttırmalarına destek olmaktayız.

Laboratuvarımız bir ideal olarak hayal edildi ve ülkemiz hayvancılığına kazandırıldı. Kırk yıla yakın bir deneyim ile hayvancılığımıza hizmet etmekten onur duymaktayız.